Zaman Dalgaların Biçimini Alıyor

Bugün canım Korece yazmak istedi. Aşağıdaki metin esasında bütünsel olarak bir anlam içermiyor. Değişik zamanlarda aklıma gelen rastgele cümlelerin birleşiminden oluşuyor sadece. Metnin orjinali İngilizce olarak düşünülmüştü, ama benim bugün canım Korece yazmak istedi, nedense?

그것은 몇 년 전이었다. 하지만, 나는 정확한 시간을 모르겠어요. 이야기가 발생했습니다. 그것은 생각의 침묵을 설명했다. 그러나, 그것은 읽기 너무 힘들 었어. 나는 읽기 시작했습니다. 그러나, 어떻게든 그것은 사라졌습니다. 그런 다음, 어떤 순간에 다시 나타났다. 그러나, 이런 순간이 짧은했다. 그래서, 나는 읽을 수 없습니다. 사실, 그 이야기의 끝이되었다.
그것은 이렇게 많은 년 전에했습니다. 하지만, 정확한 시간을 모르겠어요. 이야기가 발생했습니다. 그것은 말하기의 침묵을 설명했다. 그것은 읽기 너무 힘들 었어. 하지만 난 그것을 완료했다. 사실, 어떤 결말이 없었다. 그것은 시작에 불과했다. 하지만, 나는 그것을 이해하지 않았다.

Bu yazı Kategorisiz içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Zaman Dalgaların Biçimini Alıyor

  1. akustikhuzunler dedi ki:

    Bir hikaye vardı diye başlayıp şuraya içimde ne var ne yok dökesim geldi ama blogu ağlama duvarına çevirmekten korkup vazgeçtim :)) Bazen ingilizce kendimi daha iyi ifade ettiğimi hissediyorum, yani hislerimi daha iyi anlatıyormuşum gibi hissettiriyor. Aynı kelimeleri türkçe söylemek yerine ingilizce yazmak daha iyi geliyor neden bilmiyorum..

    • 희망 dedi ki:

      Bir hikaye vardı ama anlatılmayınca yok oldu :) Bir kelimeyi kendi dilinde ifade etmeye çalıştığında tam olarak istenen hissi vermiyor sanırım. Çünkü kendi dilinde söylediğin kelimenin gerçek anlamını biliyorsun, ancak senin ifade etmek istediğin o anlamdan daha geniş olabiliyor, farklı dilde söylediğinde sanki anlamı normalden daha farklıymış gibi hissedebiliyorsun, ya da böyle bişeyler :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s